Oświadczenie Dyrektora Szpitala Powiatowego w Radomsku Drukuj

W związku z publikacją w dniu 08.10.2018 roku na portalu internetowym radomsko.naszemiasto.pl artykułu: Wybory Radomsko 2018: PiS o sobotniej akcji w Szpitalu Powiatowym [zdjęcia, film] słów Pana Szymona Zyberynga dotyczących funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Radomsku pragnę przestawić poniższe wyjaśnienia.

W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym udzielanych jest dziennie około 90 porad medycznych, których ilość wzrasta znacznie w okresie jesienno-zimowym. Tylko w 2017 roku Szpitalny Oddział Ratunkowy radomszczańskiego szpitala udzielił prawie 30 tyś. świadczeń medycznych u osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia w znacznej mierze mieszkańcom Radomska i powiatu radomszczańskiego. W stosunku do 2016 roku ilość udzielanych porad medycznych w 2017 wzrosła o 6,81 %. Personel oddziału dokłada wszelkich starań, aby pomoc udzielana pacjentom była jak najszybsza i najbardziej skuteczna. Z przeprowadzonej analizy skarg na działalność wskazanej jednostki organizacyjnej szpitala wynika, iż funkcjonuje ona prawidłowo oraz zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi. W 2017 roku na działanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wpłynęły tylko 2 skargi, zaś do dnia dzisiejszego - 4.

Tego typu wypowiedzi dotyczące organizacji jednostek organizacyjnych szpitala wypowiadane w mediach powodują obniżenie prestiżu szpitala w szczególności Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i pracujących w nim ludzi oraz godzą w dobre imię Szpitala Powiatowego w Radomsku.

W imieniu Szpitala Powiatowego w Radomsku: Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa lek. Artur Flejterski

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 11:56